اجرای هندریل شیشه ای دفنی به دو صورت پایه یو چنل و پایه آلومینیومی صورت می گیرد.اغلب افراد هندریل شیشه ای دفنی را بدون دستک می پسندند چرا که لبه های کار کاملا دیاموند خورده می باشد و با گرفتن شیشه خراشی ایجاد نمی کند. حفاظ های شیشه ای که به صورت دفنی اجرا می شوند در بالکن ،تراس و راه پله ها کاربرد دارند.

نرده شیشه ای دفنی بالکن: این نوع هندریل شیشه ای برای بالکن بسیار مناسب می باشد چرا که شیشه ها به صورت یکپارچه هستند و امکان گیر کردن کودکان در ببین نرده ها و همچنین سقوط اشیا از بین نرده ها وجود ندارد. با اجرای نرده شیشه ای به صورت دفنی بیننده امکان دید وسیع تری پیدا می کند.ضخامت شیشه های سکوریت در این هندریل 10 میل به بالا می باشد و حداقل ارتفاع 110 سانتی متر می باشد.اگر این حفاظ شیشه ای در مکان های پر تردد و رو به نمای بیرونی نصب شود باید از شیشه های لمینت شده استفاده کرد که احتمال ریزش شیشه وجود نداشته باشد.

نرد شیشه ای دفنی راه پله:نرده شیشه ای دفنی به عنوان یک گزینه ی مناسب برای راه پله های شیبدار و راه پله های گرد (اسپیرال) می تواند باشد.امروزه این نوع حفاظ شیشه ای برای پله ها بدون هندریل یا دستگیره بسیار رواج پیدا کرده است . این نوع نرده های شیشه سکوریت خیلی خوب باسایر وسایل منزل هماهنگ می شوند در ضمن برای ایجاد هماهنگی بیشتر می توانید از شیشه سکوریت های رنگی برای این منظور استفاده کنید.