یکی از پرطرفدارترین و پر فروش‌ترین تجهیزات درب اتوماتیک در ساختمان‌های مسکونی، کرکره برقی برای درب پارکینگ است. امروزه انواع و اقسام تیغه‌های کرکره برقی و موتورهای کرکره برقی با ظرفیت‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود.
اگر در حال حاضر شما به دنبال خرید کرکره برقی مناسب برای درب پارکینگ ساختمان خود باشید این سوال در ذهن شما پیش آمده است که بهترین کرکره برقی پارکینگ چیست و به دنبال خرید از برندهای معتبر هستید.
بدون هیچ تردید خرید از یک نام تجاری مشهور به معنای داشتن یک کرکره برقی با کیفیت و مناسب برای درب پارکینگ ساختمان شما نیست.
جهت انتخاب کرکره برقی درب پارکینگ باید به ۳ مورد اساسی توجه داشته باشیم:
۱. انتخاب جنس و نوع تیغه کرکره برقی مناسب با نمای ساختمان از نظر زیبایی کرکره پارکینگ و در نظر گرفتن ابعاد کرکره برقی از نظر مشخصات فنی و کم صدا بودن تیغه‌ها
۲. تعداد خودرویی که از کرکره برقی تردد می‌کنند و انتخاب موتور کرکره مناسب
۳. سنسور ایمنی (فتوسل) و چراغ چشمک زن (لامپ فلاشر)

برند و نام تجاری برتر تیغه کرکره برقی
برندهایی چون آکپای، آکرول، آکادرول، هوکارت، کروکی و کوتوال جزو معروف‌ترین برندهای تیغه کرکره برقی در بازار درب اتوماتیک ایران هستند که می‌توانند بهترین انتخاب برای کرکره برقی درب پارکینگ شما باشند.
البته قیمت تیغه کرکره تولید شده در این شرکت‌ها بالا است و اگر توان مالی برای خرید از این برندها را ندارید و می‌خواهید تیغه کرکره برقی با قیمت مناسب‌تر تهیه کنید بهتر است به سراغ برندهای دیگر که ارزان‌تر با کیفیت پایین‌تر در بازار بروید. قیمت انواع تیغه‌های دیگر نسبت به برندهای معتبر گفته شده برای مصرف‌کننده به صرفه‌تر است.
برند و نام تجاری برتر موتور کرکره برقی
از جمله نام‌های تجاری که می‌توانند در لیست موتور کرکره برقی برتر در بازار قرار بگیرند می‌توان به موتور کرکره برقی آلمانی الرو، موتورلاین، نایس، وی تو، کویکو، بارزانته، پاور، اس دی سی، دویا و هیوت اشاره کرد. این چند برند معرفی شده از لحاظ مصرف انرژی، کیفیت، میزان فروش، نوع گارانتی و نصب در دسته‌ی بهترین و معروف‌ترین موتورهای کرکره برقی اروپایی و چینی قرار گرفته‌اند.
موتورهای مورد استفاده در کرکره برقی پارکینگ به ترتیب فروش بیشتر و قیمت کمتر عبارتند از:
موتور کرکره برقی توبولار (تیوبلار)
موتور کرکره برقی ساید
موتور کرکره برقی گیربکسی
مزیت های کرکره برقی
باعث امیت بیشترمحل مورد نظر می شود
بسیار مقاوم و مستحکم است
باعث زیبایی محل مورد نظر می شود
باعث کم شدن آلودگی صوتی می شود
قابل نصب در همه جا می باشد
قابل شست و شو است
مناسب با تمام شرایط آب و هوایی
به آسانی خراب نمی شود